MKS ,,Karolina" - strona nieoficjalna

Strona klubowa

  • Wyniki ostatniej kolejki:
  • UNIA Bardo(b) - POLONIA/STAL 2 Świdnica 1:1
  • ZDRÓJ Jedlina Zdrój(b) - TROJAN Lądek Zdrój 4:3
  • SKALNIK Czarny Bór - ISKRA Jaszkowa Dolna 3:4
  • UNIA Złoty Stok - NYSA Kłodzko 1:4
  • PIAST Nowa Ruda - GOLA ŚWIDNICKA(b) 2:2
  • WŁÓKNIARZ Kudowa Zdrój(b) - PIŁAWIANKA Piława
  • ZAMEK Kamieniec Ząb. - LKS Bystrzyca Górna 2:3
  • KAROLINA Jaworzyna - VICTORIA Świebodzice 1:0
  •        

Logowanie

Zegar

Ankiety

Czy dalej jest potrzeba robienia relacji live z meczów seniorów

historia klubu

HISTORIA SEKCJI PIŁKI NOŻNEJ MKS KAROLINA W LATACH: 1946-2012Rok 1946 a dokładniej 22 kwietnia zachował się w pamięci Jaworzynian jako rok powstania Zakładowego Klubu Sportowego "Budowlani" przy Państwowej Fabryce Porcelany. Inicjatorami jego powstania byli Feliks Żelasko, Marian Dobler i Aleksander Dyżewski. W roku 1947 powstaje sekcja piłki nożnej, która w 1950 roku przystąpiła do uporządkowania i wałowania boiska. Pierwszy swój mecz Budowlani rozegrali 12.03.1950 roku.

ZKS ,,Budowlani” zmienił w 1951 roku nazwę na KS ,,Unia". Zrzeszał sportowców Państwowej Fabryki Porcelany, Zakładów Drzewnych, Spółdzielni ,,Samopomoc Chłopska”. Na Walnym Zebraniu ustalono preliminarz budżetowy przewidujący: ogrodzenie boiska , rozbudowę bieżni i zaangażowanie trenera. Niemal jedno głośnie wybrano Zarząd: Jerzy Goldman, M.Łanek, E,Prus, Z. K?u?, S. Terpic i Dorota Koryciarz oraz Komisję Rewizyjną i sąd koleżeński. Na kapitana wybrano Zdzisława Witkowskiego. W 1954 roku KS ,,Unia” odniosła pierwszy znaczący sukces Mistrza klasy C gr. świdnickiej i prawo gry w klasie B .

W sezonie 1957 klub nasz zmienił kolejną nazwę z KS Unia na KS KAROLINA z barwami w herbie BIELI I BŁĘKITU, które to barwy klubu są do dnia dzisiejszego. Po trzy letnim pobycie w klasie B nasz zespół w roku 1957 odniósł kolejny sukces awans do klasy ,,A”, gdzie grali do sezonu 1960/61 po którym spadli do klasy B by ponownie w sezonie 1963/64 powrócił do klasy A. Po zaciętych bojach z Polonią Wrocław i Nysą Kłodzko w sezonie 1965/66 zespół KS Karolina awansował do klasy okręgowej województwa wrocławskiego tzw. Liga Dolnośląska. Trenerem tamtego zespołu był Józef Piszak. Już pierwszy rok jego pracy w klubie spowodował podwyższenie poziomu gry, skonsolidowanie składu. Niewątpliwie największą gwiazdą zespołu był Walęty Świątek strzelec wyborowy który miał propozycje gry w pierwszoligowym Górniku Zabrze, wraz z Edmundem Borowskim i Jerzym Śpiewakowskim utworzył znakomity tercet. Jego gra a zwłaszcza bramki, które strzelał jak na zawołanie, zachwycał nie tylko miejscowych kibiców. Dzielnie wspomagali go w bramce: Jan Koryciarz i Ryszard Żurawski, w obronie- Henryk Szczepański, Zdzisław Szukalski, Tadeusz Kruszyński, Stanisław Wałowski, Jerzy G??b i Eugeniusz Ciura, w pomocy Tadeusz Bardziński, Jan Borowiec, Henryk Smaruj, zaś w ataku Ryszard Mikiełko, Zbigniew Basiak i Jan Ptak. Jednak przygoda z klasą okręgową nie trwała długo ,ponieważ gorszą różnicą bramek ustąpiła miejsce Górnikowi 2 Wałbrzych. Po spadku do klasy A gdzie grali w niej do sezonu 1977/78 w którym zespół zajął 12 miejsce i spadł do klasy B . Po dwuletniej grze w klasie B w sezonie 1979/80 zajął I miejsce i uzyskała ponownie awans do klasy A gdzie rozgrywali swoje mecze do sezonu 1982/83 by po raz ostatni jak na razie do klasy B zajmując 12 miejsce w tabeli. Okres od 1984 do 1987 r . należy uznać za jeden z najlepszych , gdyż zanotowano w tym czasie dwukrotny awans najpierw awans do klasy A w sezonie1984/85 (warto wspomnieć też, że w tym okresie z naszego klubu do II ligowego Zagłębia Lubin przeszedł obrońca Sławomir Wałowski oraz Piotr Szukalski do Polonii Świdnica z którą w póżniejszych sezonach walczył o awans do II ligi przegrywając z Chrobryn Głogów tylko gorszą różnicą bramek w sezonie 1992/93) a następnie pod wodzą trenera Tomasza Kopyckiego awans do Klasy Okręgowej w sezonie1986/87. W drużynie która grała w tym czasie grali między innymi w bramce Marian Krupczak i w polu Jacek Osuch, Piotr Araszczuk, Mieczysław Kloc, Zbigniew Masny, Henryk Sowa, Zenon Jarząb, Sudoł, Jarosław Węglarz, Andrzej Zadziorski, Adam Frankowski, Rober Fudali , Dariusz Luber, Robert Bielat, Wiesiek Cichocki, Piotr Witko.

W sezonie 1989/90 drużyna odniosła duży sukces w rozgrywkach o Puchar Polski zdobywając I miejsce na szczeblu wojewódzkim po zwycięstwie 2:1 nad rezerwami ,,Orła” Ząbkowice w Bielawie, zwycięską bramkę strzelił Ryszard Charytanowicz. W rozgrywkach na szczeblu centralnym w pierwszej rundzie drużyna Karoliny zwyciężyła 4:2 ,,Olimpie” Kamienna Góra, a w drugiej rundzie przy komplecie kibiców na Jaworzyńskim stadionie przegrała z III ligową Ślężą Wrocław.

Drużyna Karoliny w sezonie 1994/95 była bliska awansu do IV ligi zajmując 2 miejsce ze stratą 6 punktów do Nysy Kłodzko.

Ciągle pogarszająca się sytuacja finansowa Klubu i mniejsze zaangażowanie zawodników w swoje obowiązki sportowe doprowadziło że po 14 latach gry w klasie okręgowej w sezonie 2000/01 zajęła 16 miejsce i spadła do A klasy, gdzie występuje w niej do tej pory.


Drużyna juniorów MKS Karolina w swych rozgrywkach występowała bądź to w klasie terenowej bądź to w klasie Okręgowej . Najwyższe miejsce jakie zajęli to IV miejsce w sezonie 1976/77 w Lidze Juniorów i  V w Klasie Okręgowej w sezonie 1985/86.

Najmłodsi zawodnicy MKS Karolina dwukrotnie zdobyli Mistrza Podokręgu Świdnica w sezonie 1996/97 i 1997/98 a w sezonie 2005/06 drużyna prowadzona przez Roberta Fudali po dramatycznym dwumeczu z Piławianką Piława 1:5 w Jaworzynie i 3:0 w Piławie zdobyli wicemistrzostwo Podokręgu Świdnica.

Kto dziś pamięta nie istniejący już od lat kobiecy zespół piłki nożnej ,,KAROLINKI’’, który na przełomie lat 70 i 80 dostarczał kibicom (nie tylko z Jaworzyny) wiele emocji? Zespół powstał w maju 1975r . przy ognisku TKKF ZPS ,,KAROLINA’’. W 1979 roku drużyna zdobyła wicemistrzostwo Polski ustępując tylko ,,Checzowi” Gdynia. Warto wspomnieć, że grały w tym zespole: Lucyna Dawid, Danuta Salamon, Renata Plizga, Helena Pazdarz, Halina Bąk, Mirosława Dolka, Dorota Długaszek, Elżbieta Korzystka, Barbara Zielińska, Krystyna Mostowa, Teresa Selwa, Katarzyna Kluba i Barbara Nurek.
W pierwszej lidze ,,Karolinki” utrzymywały się przez długie lata zajmując 4 razy III miejsce, ale w 1985 r. Spadły do II ligi poniosły wtedy same porażki w 14 meczach i z zerowym dorobkiem punktowym zajęły ostatnie miejsce ze stosunkiem 8-86!
Kiedy po czteroletnim pobycie w II lidze wydawało się, że drużyna powróci do I ligi, bo zdobyła I miejsce w grupie i miała prawo do gry w turnieju o I ligą, wtedy właśnie drużynę przy rozpaczy wielu kibiców rozwiązaniu. Warto wspomnieć, że wieloletnim opiekunek drużyny był pan Marian Gabrysiak. 
 
 W sezonie 2008/2009 juniorzy Karoliny zdobyli I miejsce w gr.1 w klasie Terenowej Juniorów i rozegrali dwa zwycięskie mecze barażowe z Mistrzem gr.2 LKS Bystrzyca Górna 3:0 w Jaworzynie(2 Łukasz Jarząb i 1 Mateusz Sienkiewicz)i 4:3 w Bystrzycy (2 Łukasz Jarząb,1 Mateusz Sienkiewicz i 1 Damian Tymcik) i tym samym podopieczni Roberta Tymcika awansowali do klasy okręgowej juniorów.
   Dobrze się spisali również Trampkarze którzy prowadzeni przez Dariusza Lubra zdobyli mistrza podokręgu świdnickiego.

Sezon 2009/2010 zakończył się skandalem,po raz pierwszy w historii klubu drużyny seniorów i juniorów  odmówili gry w meczu ligowym w ostatniej kolejce.Powodem buntu było odwołanie przez prezesa W.Cichockiego derbów powiatu po miedzy KAROLINĄ a ZJEDNOCZONYMI ŻARÓW!.Mecz ten decydował o awansie do klasy okręgowej ZJEDNOCZONYCH(Zjednoczeni wyprzedzili Sudety Dziećmorowice tylko 1 punktem)Zabrano kibicom piłkarskie święto,prezes tłumaczył się ze bał się o bezpieczeństwo na stadionie
   Seniorzy uplasowali się na 6 miejscu z dorobkiem 52 pkt.(17-1-12 br.77-59).Pierwszą część sezonu trenerem był Mariusz Kowalski a drugą Paweł Krupczak.Dobrze spisali się też juniorzy ,którzy zajęli 10 miejsce 38pkt(12-2-16 br.79-112)trenerem dalej był Robert Tymcik.Trampkarze trenowani przez Rafała Zielonkę uplasowali się natomiast na 3 pozycji z dorobkiem 27 punktów(9-0-3 br. 70-13).Maj gorzej spisali się młodzicy którzy zajęli 5 przed ostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów(3-2-5 br.26-21)Trenerem najmłodszych piłkarzy był Rafał Pierkowski.

     W sezonie 2010/2011 zaczęto myśleć o powrocie do kasy okręgowej seniorów,drużyna w rundzie jesiennej prowadzona przez Pawła Krupczaka zajęła 5 miejsce z dorobkiem 28pkt,i stratą 4pkt do lidera LKS Bystrzyca Górna.Rundę rewanżową sprowadzono do klubu trenera Piotra Araszczuka(niegdyś zawodnika KAROLINY),który miał wprowadzić drużynę do kasy wyżej.Drużyna choć zdobyła na wiosnę o 1pkt więcej niż jesienią nie zdołała awansować do okręgówki zajmując na koniec sezonu 4 miejsce z dorobkiem 57pkt(17 zw-6 rem-7por br:89-59)bramki zdobyli:18-Ignatowicz,17-Ptak,11-Karpacz,10-Jarzembowski,7-T.Krawczyk,5-R.Charytanowicz,3-Myśliński,Graca,2-P.Krzeczowski,D.Tymcik,Borys,Sienkiewicz,1-Krupczak,Sowa,Bielak,Majewski.W sumie grało 30 zawodników.  
     Juniorzy dalej prowadzeni przez Roberta Tymcika w 30 meczach zdobyli 30pkt i zajęli 12miejsce(9-3-18 br:64-92)
      Trampkarze z dorobkiem 22 pkt uplasowali się po 10 meczach na wysokim 2 miejscu (7-1-2 br:47-15)ze stratą do lidera 3pkt.Drużynę prowadził Rafał Zielonka.
       Natomiast Młodzicy trenowani przez Rafała Pierkowskiego po rozegraniu 14 meczy zakończyli sezon na 6 miejscu z dorobkiem 21pkt(6-3-5 br:57-26)
 

Najbliższe spotkanie

W najbliższym czasie zespół nie rozgrywa żadnego spotkania.

Reklama

Najbliższa kolejka

Najbliższa kolejka 18
PIAST Nowa Ruda - UNIA Bardo(b)
ISKRA Jaszkowa Dolna - ZAMEK Kamieniec Ząb.
POLONIA/STAL 2 Świdnica - UNIA Złoty Stok
TROJAN Lądek Zdrój - WŁÓKNIARZ Kudowa Zdrój(b)
PIŁAWIANKA Piława - GOLA ŚWIDNICKA(b)
LKS Bystrzyca Górna - ZDRÓJ Jedlina Zdrój(b)
NYSA Kłodzko - KAROLINA Jaworzyna
VICTORIA Świebodzice - SKALNIK Czarny Bór

Ostatnie spotkanie

ISKRA Jaszkowa DolnaKAROLINA Jaworzyna
ISKRA Jaszkowa Dolna 3:4 KAROLINA Jaworzyna
2014-11-23, 13:30:00
     
oceny zawodników »

Wyniki

Ostatnia kolejka 17
UNIA Bardo(b) 1:1 POLONIA/STAL 2 Świdnica
ZDRÓJ Jedlina Zdrój(b) 4:3 TROJAN Lądek Zdrój
SKALNIK Czarny Bór 3:4 ISKRA Jaszkowa Dolna
UNIA Złoty Stok 1:4 NYSA Kłodzko
PIAST Nowa Ruda 2:2 GOLA ŚWIDNICKA(b)
WŁÓKNIARZ Kudowa Zdrój(b) PIŁAWIANKA Piława
ZAMEK Kamieniec Ząb. 2:3 LKS Bystrzyca Górna
KAROLINA Jaworzyna 1:0 VICTORIA Świebodzice

Statystyki drużyny

Najlepsi typerzy

Zaloguj się, aby typować.
Lp. Osoba Pkt.
1. fryzjer78 110
2. kloda33 85
3. skorupiarz 83
4. kaman33kz 40
5. raven5656 19
6. szreku2 13
7. niedzwiedz82 4
8. mojzesz1989 4
9. kwiatek-1000 3

Najnowsza galeria

1/4 Pucharu Polski KAROLINA-ORZEŁ ZĄBKOWICE ŚLĄSKIE(IV)
Ładowanie...

Statystyki

Brak użytkowników
zalogowanych i 6 gości

dzisiaj: 302, wczoraj: 485
ogółem: 3 571 084

statystyki szczegółowe

Buttony

Nasz button:Partnerzy:


 

Zjednoczeni Ścinawka Średnia