Zwycięstwo na zakończenie

• autor: skorupiarz, 2011-06-19 19:56

W  swoim ostatnim meczu sezonu 2010/2011 seniorzy KAROLINY pokonali w Wierzbnej WIERZBIANKĘ 4:1(1:0).Po pierwszej połowie po strzale Łukasza Karpacza w 4 minucie KAROLINA prowadziła 1:0,ale więcej sytuacji do zdobycia bramki mieli jednak gospodarze.Po zmianie stron KAROLINA zdobywa kolejne 3 bramki po strzałach ponownie Łukasza Karpacza w 63',debiutanta Krystiana Bielaka w 79' i Mateusza Ptaka w 81'.Honorową bramkę gospodarze zdobyli w ostatniej minucie, kiedy to Kryjak pokonał debiutującego w bramce KAROLINY Krystiana Tyzę(zagrał ostatnie 9 minut).Był to ostatni mecz WIERZBIANKI w A-klasie ponieważ zespół z Wierzbnej wycofuje się z A-klasy.

NEWS:opis czytaj ,,więcej"

Niedzielny mecz rozpoczął się z 18 minutowym opóźnieniem,ponieważ przed meczem przeszła burza z opadami gradu i gospodarze musieli ponownie wysypać linie na boisku.Nasi zawodnicy chcieli wreszcie przerwać nie korzystny bilans  meczy na wyjeździe w których to nie wygrała kolejnych 6 spotkań!KAROLINA od początku meczu ruszyła do ataku i wciągu dwóch minut ma dwa rzuty wolne które wykonuje Wojtek Sowa.Pierwszy był wykonany z lewej strony boiska Wojtek wrzuca w pole karne do Karpacza ale Łukasz trafia w Włudyka.Za chwilę mamy znowu wolnego tym razem z prawej strony z ok 20 m.ponownie Wojtek wrzuca w pole karne Włudyka odbija piłkę przed siebie dopada ją Adam Myśliński i przedłuża do Łukasza Karpacza który głową zdobywa pierwszą bramkę.1:0!.Po stracie bramki WIERZBIANKA się podrywa do ataku i stwarza dogodne sytuacji.W 10 min.Mariusz Wojcieszek nie opanował piłki w rękach,która wpada pod nogi Damiana Linowskiego,który nie trafia do bramki.w 14 min.Mateusz Kryjak podaje po ziemi w polu karny na czystą pozycję do Linowskiego ale ten na nasze szczęście nie dochodzi do piłki.Minutę później Sowa ponownie wykonuje rzut wolny ,strzela mocno Włudyka ponownie przed siebie piłkę ale nie było nikogo na dobitkę.W odpowiedzi Norbert Bohonos posyła wysoko piłkę za pola karnego nad naszą bramką.W 27 min.Bohonos wychodzi sam na sam z Wojcieszkiem i strzela obok lewego słupka naszej bramki.Majewski dostał piłkę od Karpacza i będąc w polu karnym WIERZBIANKI przenosi piłkę nad bramką-44min.

Drugą połowę miejscowi rozpoczynają od strzału Piotra Legiejewa wysoko nad naszą bramką a KAROLINA rewanżuje się akcją Mateusza Ptaka ,który wychodzi na czystą pozycję lecz zbyt długo czeka na oddanie strzału i traci piłkę.W 58 Adam Myśliński trafia z przewrotki w poprzeczkę.Nasi przyspieszają i w 63min.przeprowadzają zespołową akcję, piłka wędruje od nogi do nogi z pierwszej piłki i w ostatniej fazie akcji Mateusz Ptak podaje do Łukasza Karpacza,który po raz drugi pokonuje Macieja Włudyka-2:0.W 76min.Mariusz Wojcieszek ponownie popisuje się nie pewną interwencją ,na szczęście łapie piłkę na dwa razy.W 79 min.Damian Tymcik wypuszcza w uliczkę debiutującego w drużynie seniorów Krystiana Bielaka,ten wbiega z prawej strony w pole karne WIERZBIANKI i strzałem po ziemi w lewy róg bramki golikipera gospodarzy 3:0! Nie minęło 2min. a prowadzimy 4:0 Mateusz ptak będąc przed bramką WIERZBIANKI pakuje piłkę w krótki róg bramki miejscowych.Mając wysoką przewagę trener Araszczuk wprowadza kolejnego debiutanta w miejsce Mariusza Wojcieszka wchodzi Krystiana Tyzę.W 86 min.Ptak decyduje się na strzał za pola karnego po którym piłkę Włudyka paruje na róg.Gospodarze w 90min.wyprowadzają ostatnia akcję,lewą stroną pobiegł Mateusz Kryjak i widząc że Tyza lekko wyszedł z bramki pakuje piłę w krótki róg ustalając wynik 4:1 dla KAROLINY.

WIERZBIANKA WIERZBNA-KAROLINA JAWORZYNA ŚL 1:4(0:1)

0:1 Karpacz(Myśliński)głową-4min.
0:2 Karpacz(Ptak)-63min.
0:3 Bielak(Tymcik)-79min.
0:4 Ptak-81min.
Kryjak-90min.

WIERZBIANKA:Włudyka- Kryjak Wierzbicki Linowski Bohonos Bal Broński R.Przybylski P.Przybylski(60'Dąbrowski)Maślany(60'Gulczyński)Legiejew
KAROLINA:Wojcieszek(81'Tyza)-Sowa Borys Myśliński Pierkowski- Sienkiewicz(65'Bielak)Tymcik Ptak Majewski- Skupniewicz(46'Krzak)Karpacz

żółte kartki:Linowski(Wierzbianka)Borys(Karolina)

sędzia główny:Kulicki Kamil asystenci:I-Zakrzewski Łukasz,II-Mazur Stanisław

autor: ~ciekawy 2011-06-23 18:58:50

avatar pytanie odnosnie wycofaniasie wierzbianki: czy w lidze pozostna zieloni mrowiny czy awansuje ktoras z druzyn b klasowych?

autor: ~myśliciel 2011-06-23 23:27:04

avatar Wydaje się, że awansują do nas: Żarów II, Górnik II i LKS Bystrzyca Dolna, spadają do nas Juventur... Więc chyba leci od nas: Wierzbianka, Zieloni i Podgórze... A awans oczywiście Bystrzyca Górna. Tak mi się wydaje ale to nie ode mnie zalezy