Czy dalej jest potrzeba robienia relacji live z meczów seniorów

Aktualności

Wymęczyli zwycięstwo

• autor: skorupiarz, 2011-08-14 21:33

Wymęczone ale zasłużone zwycięstwo odnieśli seniorzy KAROLINY w meczu z RAWĄ w Boleścinie.Nasz zespół gdyby wykorzystał choć połowę stworzonych dogodnych sytuacji to powinien wygrać to spotkanie trzema ,czterema bramkami.Na przeszkodzie naszym zawodnikom stawał dzisiaj słupek i poprzeczka oraz bramkarz RAWY Łaba.Prowadzenie dla gospodarzy uzyskał Kamil Śliwa z wolnego w 15 min.wyrównał Mateusz Ptak w 33min.Po przerwie nasi podkręcają tempo i 47min.Tomek Krawczyk wyprowadza nasz zespół na prowadzenie 2:1.Nasi stwarzają dużo dogodnych sytuacji ale nie umieją tego wykorzystać i to się mści w 67min. kiedy to RAWA ma kolejnego wolnego w okolicy naszego pola karnego i Mariusz Dzidka głową wyrównuje stan meczu na 2:2.Sędzia Sulima przedłuża mecz o 4min.KAROLINA w 3 min.doliczonego czasu przeprowadza kolejną akcję w której to Grzegorz Ignatowicz zdobywa zwycięskiego gola.Miejscowi domagali się faulu na swoim obrońcy ale główny wskazuje na środek boiska i mecz kończy się zwycięstwem KAROLINY 3:2!W 20 min. Marcin Krawczyk nie wykorzystał rzutu karnego Łaba broni.

OPIS CZYTAJ,, WIĘCEJ"

RAWA BOLEŚCIN-KAROLINA JAWORZYNA ŚL 2:3 (1:1)

1:0-Śliwa z wolnego,15min.
1:1-Ptak(M.Krawczyk),33min.
1:2-T.Krawczyk(Ptak),47min.

2:2-Dzidka(Śliwa)głową,67min.
2:3-Ignatowicz(M.Krawczyk),90+3min.

RAWA:J.Łaba-Wolański Woźniak(ż) Turek Dzidek Śliwa Mróz(ż) M.Łaba(ż) Sieron Morąg(ż) Wrona
na zmianę wchodzili:Baranowski Okarmus Prześlica Bylica(ż) Pączek

KAROLINA:Burdzy-Myśliński(37'Skupniewicz)Borys Czykieta Zdanowicz(72'Sionkowski)- M.Krawczyk Ptak Rutkowski(83'Sienkiewicz)T.Krawczyk - Ratajczyk Karpacz(ż)(72'Ignatowicz)

sędzia główny:Krzysztof Sulima; asystenci:I-Sławomir Rajca,II-Grzegorz Lichwa(Wałbrzych)

Mecz rozpoczął się od wręczenia  przez prezesa OZPN Wałbrzych Pana Jana Studzinskiego kapitanowi RAWY pucharu za wywalczenie awansu do A-klasy.

Jeszcze na dobre nie rozpoczął się mecz a Kamil Ratajczyk będąc na czystej pozycji zamiast strzelać na bramkę posyła piłkę wzdłuż linii bramkowej gdzie nie było nikogo by zakończyć akcję strzałem na bramkę(2').Gospodarze odpowiadają akcją lewą stroną ,Mróz popędził wzdłuż linii bocznej  wpada w nasze pole karne i oddaje strzał na szczęście Mateusz Ptak przecina lot piłki która wychodzi za boisko(12').Nasi opanowali środek boiska i powoli przejmują inicjatywę a bramkę zdobywają gospodarze. RAWA w 15min.ma wolnego z lewej strony pod naszym polem karnym,Kamil Śliwa posyła piłkę w stronę bramki Mateusz Burdzy wyszedł z bramki i nie sięgnął piłki która wpada w lewe okienko i beniaminek nieoczekiwanie prowadzi 1:0.Utrata bramki nie załamała naszej drużyny,która szybko zabiera się do odrabiania strat,ponownie Ratajczyk znalazł się na czystej pozycji ale  i tym razem nie trafia w bramkę(18').Dwie minuty później mógł być remis ,prawą stroną w kierunku bramki pędzi Tomek Krawczyk jednak zostaje sfaulowany w polu karnym przez Mroza,karnego wykonuje Marcin Krawczyk strzela w środek bramki i bramkarz gospodarzy broni jego strzał nogami.Za chwilę Karpacz dostaje piłkę od ,,Gulka" i trafia w poprzeczkę.W 33 minucie mamy wreszcie bramkę wyrównującą,T.Krawczyk podaje piłkę z głębi boiska pod pole karne do Mateusza Ptaka a ten podciągnął trochu piłkę do przodu i posyła w długi róg obok wybiegającego Łaby 1:1.Boleścinianie chcieli szybko odpowiedzieć bramką po strzale Wrony z 5 Burdzy wybija piłkę na róg(35').Jeszcze przed przerwą KAROLINA powinna zdobyć dwie bramki ale po strzałach Karpacza z głowy(39') i M.Krawczyka(42')piłka nie znalazła drogi do bramki.

Drugą połowę nasza drużyna rozpoczęła od mocnego uderzenia,w 47 min.Ptak zrobił rajd środkiem boiska pod pole karne gospodarzy i wypuścił w uliczkę Tomka Krawczyka,który strzałem w długi róg pokonał Łabę i prowadzimy 2:1!Nasi zamykają RAWĘ na jej połowie stwarzają kilka dogodnych sytuacji.Najpierw Łukasz Karpacz trafia z 7 metrów w słupek(49') a później trzy krotnie Kamil Ratajczyk(52',60',65')marnuje dogodne sytuacje na strzelenie bramki.Nie zdobyła bramki KAROLINA więc to się zemściło i w 67min.RAWA wyrównuje.Miejscowi mają kolejnego wolnego z prawej strony,Kamil Śliwa idealnie wrzuca na głowę Mariusza Dzitka który pakuje piłkę  w lewe okienko bramki bezradnego Burdzego.Nasi nie dawali za wygraną i ciągle wierzyli w zwycięstwo.W 67 Ratajczyk zagrał do Krzysztofa Rutkowskiego a ten marnuje sytuację.Dziesięć minut później T.Krawczyk trafia w Łabę,gospodarze starają się utrzymać korzystny wynik wybijając na oślep piłkę.W 80 min.Ptak wychodzi sam na sam z Łabą ale nic z tego nie wyszło.Zawodnicy RAWY mogli się cieszyć ze zdobycia bramki w 89' ale na szczęście Morąg nie trafia do naszej bramki.Kiedy mijała 90 minuta meczu sędzia spotkania Sulima pokazał że dolicz 4 minuty meczu.KAROLINA mocniej przycisnęła i w 93 minucie cieszymy się ze zdobycia trzeciej bramki.M.Krawczyk podaje do Grzegorza Ignatowicz który z bliskiej odległości zdobywa zwycięską bramkę.Gospodarze domagali się jednak odgwizdania faulu na ich zawodniku który zderzył się ze swoim bramkarzem,sędzia nie zmienił jednak decyzji i wskazał na środek boiska i za chwilę zakończył mecz.Więc po ciężkim boju wywozimy trzy punkty z Boleścina.