OS:Zasłużone zwycięstwo

• autor: skorupiarz, 2012-10-20 21:59

Długo kibice Karoliny czekali na zwycięstwo swoich pupili w meczach wyjazdowych, dopiero w 5 meczu wygrali w Witkowie z Gromem 4:1. Dla obydwu drużyn był to mecz prestiżowy bo były to derby Gminy Jaworzyna Śląska a wiadomo jak w derbach gra się twardo i nikt nikomu nie odpuszcza.Dzisiejsze spotkanie szybko dobrze ułożyło się dla Karoliny bo już po 26' prowadziła 2:0.Najpierw w 20' po szybkiej kontrze Ptak wypuścił w uliczkę Grzegorza Ignatowicza,który wyszedł na sam na sam z Tyzą i bez problemów pokonał bramkarza gospodarzy.A 6' później szybka akcja lewą stroną boiska Karoliny i idealna wrzutka w pole karne Sowy po której Grzegorz Borowy umieszcza głową piłkę w siatce.Miejscowi w tej części spotkania kilka krotnie zagrozili bramce Burdzego ale jedynie strzał w 30' Przemka Kloca w prawy słupek bramki mógł się zamienić na bramkę.
     Po zmianie stron podenerwowany obrotem sprawy,trener Gromu Roman Szuba zmienia trzech zawodników i zawodnicy z Witkowa śmielej ruszyli do przodu ale dalej nie mogli znaleźć recepty na dobrze grającą defensywę Karoliny.W 64'Grom ma wolnego przed polem karnym naszej bramki,do piłki podszedł Przemek Kloc,huknął w stronę bramki bronionej przez Burdzego i tym razem Mateusz nie dał się zaskoczyć pewnie przenosząc piłkę nad poprzeczkę.W odpowiedzi szybka odpowiedź Karoliny w 65'akcja prawą stroną boiska po której Paweł Czykieta strzałem w długi róg pokonał bezradnego Wiśniewskiego.Stracona bramka nie załamała zawodników Gromu,którzy szybko odpowiedzieli bramką.Na 7 metrze piłkę otrzymał Przemysław Kloc i bez trudu pokonał naszego golkipera.Minęły dwie minuty a Karolina ma kolejną szansę na bramkę ale tym razem strzał Ptaka pewnie broni Wiśniewski.W 81' padła ostatnia bramka dla Karoliny,Ptak podaje piłkę w kierunku Ignatowicza ten jednak ją przepuszcza i na czystej pozycji znalazł się Tomasz Krawczyk,który zdobywa swoją pierwszą bramkę w tym sezonie.Miejscowi chcieli jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki ale strzały Liszki,Cegielskiego i P.Kloca nie trafiły do naszej bramki.I tak pierwsze derby w okręgówce naszej gminy zakończyły się zasłużonym zwycięstwem Karoliny,która w dzisiejszym meczu okazała się drużyną bardziej dojrzalszą od przeciwnika i przede wszystkim skuteczniejszą.Sam mecz mógł się podobać dużej publiczności zebranej na Witkowskim boisku.

GROM WITKÓW-KAROLINA JAWORZYNA ŚLĄSKA 1:4(0:2)
bramki:0:1 20'Ignatowicz(Ptak),0:2 26'Borowy głową(Sowa),0:3 65'Czykieta(Ptak),1:3 67'P.Kloc,1:4 81'T.Krawczyk(Ptak)
GROM:Tyza(46'Wiśniewski)-Solarz(ż), Cegielski ,A.Kujawa(75'Mlak), Oracz, Skolimowski(46'A.Kloc), Żołnierek, Spłocharski(46'Bucki), Piech, Liszka, P.Kloc
KAROLINA:Burdzy- Czykieta, Krzeczowski, Krupczka(75'Bal), M.Krawczyk,- Myśliński, Sowa(85'Kurzeja), Ptak, T.Krawczyk,- Borowy(ż), Ignatowicz(ż)(89'Zielonka)