OS:Wywalczyli 1 punt

• autor: skorupiarz, 2013-05-05 21:16

W nieco okrojonym składzie wystąpiła drużyna seniorów w Złotym Stok w meczu z 6 drużyną wałbrzyskiej okręgówki miejscową Unią.W naszej drużynie zabrakło z różnych przyczyn Burdzego, Krzeczowskiego, Krupczaka i Ignatowicza ale mimo to nasza drużyna walczyła do samego końca o jak najlepszy wynik. Początek pierwszej połowy był senny, mało sie działo a strzały miejscowych Kopacza 8' i Cebuli 20' przelatywały wysoko nad naszą poprzeczką.Spotkanie ożywiło się dopiero w 28' kiedy to Adrian Kopacz wpad w nasze pole karne położył Wojcieszka i z bliskiej odległości wpakował piłkę do naszej bramki.Karolina rusza do odrobienia strat i w 32' udaje się wyrównać.W lewym narożniku pola karnedgo Uni Sury fauluje Tymcika i sędzia bez wachania wskazuje na 11 metr, pewnym egzekutorem rzutu karnego okazał się Mateusz Ptak,który bez problemów pokonuje Sadowskiego.Radość z remisu nie trwała długo bo w 34' Adrian Kopacz oddał mocny strzał za pola karnego,Wojcieszek rzucił się w kierunku piłki ta jednak skozłowała przed Mariuszem i wpada po raz drugi do naszej bramki.W 41' mogło paść wyrównanie prawą stroną pognał Dąbrowski wychodząc na czystą pozycję i zamiast oddać strzał na bramkę podaje na środek pola karnego gdzie przeciwnicy skutecznie oddalają niebezpieczęstwo.

Druga połowa zaczęła się od kolejnej groźnej sytuacji Unii, w 54' gospodarze mają wolnego w okolicy naszego pola karnego,Cebula huknął mocno lecz nie celnie i piłka na szczęście przelatuje obokprawego słupka bramki Wojcieszka.Karolina nie mając nic do stracenia rusza do śmielszych ataków stwarzają sobie kilka okazji na oddanie strzałów na bramkę Unii ale ani Dąbrowski72' ani T.Krawczyk 63' nie mogli umieścić piłki w siatce po strzałach głową.Im bliżej końca meczu tym bardziej rośnie napór naszego zespołu, w 86' wychodzimy z kontrą T.Krawczyk popędził lewą stroną i idealnie wypuścił w uliczkę przebywającego od kilku minut na murawie Pawła Wysotę(w 77' zmienił Kurzeję),który bez zastanowienia posłał piłkę obok interwenującego Sadowskiego i mamy remis 2:2.W 89' mogło być po meczu, Wysota zabrał piłkę podającego do swojego bramkarza obrońcy Unii i minimalnie chybił,posyłając piłkę tuż przy lewym słupku bramki Sadowskiego.Występ naszego zespołu w Złotym Stoku trzeba uznać za udany wynik padł sprawiedliwy a przy odrobinie szczęścia mogliśmy zdobyć 3 pkt.

UNIA ZŁOTY STOK-KAROLINA JAWORZYNA ŚLĄSKA 2:2(2:1)

1:0-28'A.Kopacz, 1:1-32'M.Ptak,karny(faul Sury na Tymciku),2:1-34'A.Kopacz, 2:2-86'P.Wysota(T.Krawczyk)

UNIA:Sadowski, -Cupiał, Śleziak, Szmelter, Sury, Faraon(ż), Czerna, Kopacz, Cebula, Tomczyk, Dudzic(46'Moskal)

KAROLINA:Wojcieszek, -Czykieta, Charytanowicz, Bal, M.Krawczyk, -Dąbrowski, Kurzeja(77'Wysota), Tymcik(88'Bednarski), T.Krawczyk, -Ptak, Krzak