OS:Przebudzenie ,,Lamy"

• autor: skorupiarz, 2013-05-25 22:17

Dzisiejsze Derby gminy Jaworzyna Śląska nie były porywającym widowiskiem więcej zaangażowania wykazali nasi zawodnicy którzy zasłużenie wygrali to spotkanie.Do 21' z boiska wiało nudą brak było strzałów na bramkę z obu stron.Właśnie w tedy na strzał zdecydował się T.Krawczyk ,który huknął  z lewej strony za pola karnego tuż przy lewym słupku bramki Witkowa.Powoli rośnie przewaga Karoliny i w 27'wychodzimy na prowadzenie.Ptak idealnie wrzuca z rogu z prawej strony w pole karne gości wprost na głowę Pawła Krzaka, który mocnym strzałem pokonuje Kudłacza.Karolina nie spoczęła na larach i stwarza sobie kolejne groźne sytuacje,najpierw Dąbrowski nie trafia do bramki z bliskiej odległości w 32' a osiem minut później Myślińskiemu zabrakło kilku centymetrów na przechwycenie piłki tuż przy bramce Kudłacza.W 45' Grom ma szanse na wyrównanie ,po zamieszaniu w naszym polu karnym Liszka trafia z główki w poprzeczkę bramki Wojcieszka.

W drugiej połowie przewaga należała nadal do Karoliny,ale pierwsi dogodną sytuacje mają goście,w 55' Sz.Kloc o mało co nie pokonał Wojcieszka ale na szczęście piłka po jego strzale przechodzi obok prawego słupka. W rewanżu w 58'Kudłacz paruje piłkę na prawą stronę po strzale z wolnego Ptaka.Za chwilę Krzak marnuje sytuację sam na sam z Kudłaczem 63'. Nasi mocniej przyciskają i w 74' prowadzimy już 2:0, kiedy to Ptak wypuszcza Daniela Dąbrowskiego w uliczkę a popularny ,,Lama" wreszcie się przełamuje i posyła piłkę do bramki bezradnego Kudłacza.Minutę później Dąbrowski wykłada piłkę Kurzeji,który niestety trafia w bramkarza gości.W 81' kolejna kontra gospodarzy tym razem Krzak podaje do Dąbrowskiego a ten umieszcza piłkę po raz drugi w siatce gości.Drużyna z Witkowa na bramkę czekała aż do 91' kiedy to  Marcin Cegielski strzałem w długi róg pokonuje bezradnego Wojcieszka.W sumie zasłużona wygrana naszej drużyn,która stawia Grom w trudnej sytuacji i o ligowy byt muszą walczyć do końca rozgrywek.

KAROLINA JAWORZYNA ŚLĄSKA-GROM WITKÓW 3:1(1:0)
1:0-27'Krzak,głową(Ptak z rogu), 2:0-74'Dąbrowski(Ptak), 3:0-81'Dąbrowski(Krzak), 3:1-90' M.Cegielski

Karolina:Wojcieszek, -Czykieta, R.Charytanowicz(ż), Krzeczowski(80'Bal), M.Krawczyk, -Myśliński, Ptak, Kurzeja, T.Krawczyk, -Dąbrowski(85'Zielonka), Krzak
Grom: Kudłacz, Piech, Cegielski M., Wirchnianski, Szuba (75' Kujawa M.(ż)), Żołnierek (53' Skolimowski), Rutkowski (75' Kujawa A.), Smutek, Cegielski Ł. (53' Kloc Sz.), Kloc P., Liszka