OS:Przełamali się?

• autor: skorupiarz, 2013-10-19 20:51

Seniorzy Karoliny po 3 porażkach z rzędu wreszcie wygrali pokonując Victorię Świebodzice 1:0. Zwycięstwo to nie przyszło łatwo bo przez większą część meczu była to typowa kopanina, co z tego że stwarzamy sobie dogodne sytuację jak nie umiemy ich wykorzystać ale na szczęście goście też grzeszyli skutecznością.Pierwszą sytuację na zdobycie bramki ma Victoria w 3' kiedy to strzał Doleckiego przechodzi obok prawego słupka naszej bramki, w rewanżu Ignatowicz nie sięga piłki wrzuconej przez Dąbrowskiego w 5'. W 13' powinniśmy prowadzić 1:0 ,Pieniążek pognał przez pól boiska na bramkę gości i będąc przed Chrebelą zamiast strzelać na bramkę to podaje na prawą stronę do Ignatowicz a ten nie zdołał umieścić piłki w siatce. Nie minęło 9' a gościom dopisuje znowu szczęście, Furmankiewicz z wolnego posyła piłkę w stronę bramki Victorii, Chrebela zdołał ją sparować na poprzeczkę odbitą piłkę zdołał przejąć Ignatowicz i po jego strzale piłka ponownie ląduje na poprzeczce.Świebodziczanie odpowiadają strzałem za pola karnego Kokoszki na miejscu jest jednak Leletko, który paruje piłkę na róg w 29'. Pod koniec pierwszej połowy 40' Karolina ma kolejną szansę na bramkę, ponownie Pieniążek znalazł się pod bramką Victorii i zamiast podać na lewą stronę do czyhającego tam  Ignatowicza oddaje jednak strzał  w kierunku bramki gdzie na miejscu był golkiper gości.

Druga połowa nic nie zmieniła w grze obu drużyn nadal grały chaotycznie bez pomysłu na grę.W 61' mamy po bramką Victorii kontrowersyjną sytuację, w ,16'gości pada pociągany za koszulkę Dąbrowski, sędzia główny pokazuje na 11 metr przyznając nam karnego, 1 asystent pana Mendela podniósł chorągiewkę do góry i po konsultacji z głównym przyznaje spalonego dla Victorii.Im bliżej końca spotkania robiło się nerwowo na murawie i sędzia główny spotkania zmuszony jest do pokazania 6 żółtych kartek.W 74'Bodio zaskakującym strzałem za pola karnego trafia w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Leletkę.Na 10' przed końcem Karolina zdobywa upragnioną bramkę, Mateusz Ptak dostał piłkę z prawej strony od Ratajczyka i pognał środkiem w stronę bramki  strzalając w prawy róg bramki Victorii(na bramkę Karolina czekała aż 305 minut,czyli 3 mecze i 25') daje nam upragnione prowadzenie.Pod koniec spotkania goście zamykają nas w naszym polu karnym wykonując trzy rzuty rożne ,na szczęście nasza defensywa i bramkarz wychodzą z opresji.Jeszcze Pieniążek ma szanse na bramkę lecz jego strzał nie trafił do bramki i ostatecznie wygrywamy 1:0.

Na pewno 3 pkt cieszą ale gra naszego zespołu na pewno nie, za bardzo gramy chaotycznie brak spójności w grze za dużo wybijania piłki na oślep a za mało celnych strzałów na bramkę.Ważne jest to że po 305 minutach nie mocy wreszcie zdobywamy bramkę.Za tydzień kolejne derby powiatu tym razem jedziemy do szczęśliwego dla nas terenu , którym jest Bystrzyca Górna nie przegraliśmy tam od 3 meczów 2 razy wygraliśmy po 1:0 a raz był remis 2:2.

KAROLINA JAWORZYNA ŚL-VICTORIA ŚWIEBODZICE 1:0(0:0)
bramka:1:0 80'Ptak(Ratajczyk)
KAROLINA:Leletko -Krzykalski, Mojsa, Kurzeja(ż), Szuba, -Dąbrowski(74'Ratajczyk), Furmankiewicz(ż)(66'Rutkowski(ż)), Graca(46'Wirchniański), Pieniążek(ż), Ignatowicz(90+1'Bal)
VICTORIA:Kącki (10' Chrebela), Andrzejewski(Ż), Błaszczak, Borgoń, Meges, Szczepański Ł. (65' Bodio), Kmieciak, Rogowski(Ż) (75' Mrugała), Kokoszka, Bałut, Dolecki