OJ/OS:Pechowe porażki

• autor: skorupiarz, 2013-11-11 12:33

Dwie porażki zanotowały nasze drużyny w Jaszkowej Dolnej, najpierw juniorzy przegrali 1:2 a później seniorzy ulegli miejscowej Iskrze 2:4.

Juniorzy Karoliny choć prowadzili w Jaszkowej Dolnej po bramce Grzegorza Bielata w pierwszej połowie, to jednak dali sobie wydrzeć zwycięstwo pod koniec spotkania tracąc dwie bramki po strzałach Świtalskiego.Juniorzy w 93' mogli uratować choćby 1 punkt ale Daniel Szukalski nie wykorzystał karnego trafiając w bramkarza gospodarzy!

Karolina:Halik, Łucyk M, Fudali B, Oracz, Szukalski, Bielat(1x), Kusio(Adamowicz B), Pieniążek D, Fudali K, Wudel, Kukliński .

Również bez punktów wrócili z Jaszkowej Dolnej seniorzy Karoliny, którzy momentami byli lepszą drużyną a niestety przegrali kolejny mecz.Seniorzy Karoliny udali się do Jaszkowej z jednym bramkarzem i na dodatek kontuzjowanym(Leletko nabawił się kontuzji na środowym treningu) co skrzętnie wykorzystali miejscowi(to nie znaczy ,że bramki padły przez naszego bramkarza). Cały nasz zespół zagrał ambitnie ale niestety tracił bramki po głupich błędach.Pierwsza połowa była wyrównana ale dwukrotnie nasz zespół musiał odrabiać straty i to w tedy kiedy zaczęliśmy mieć przewagę na boisku.W 10'Pieniążek nie trafia do bramki po strzale głową to się zemściło w 15' kiedy to po kontrze miejscowych po dobitce z bliskiej odległości piłkę w siatce pakuje Matusik Konrad.Nie załamało to naszych zawodników i w 18' mamy wyrównanie w polu karnym Iskry faulowany jest Mateusz Ptak, sam poszkodowany wykonuje ,,11" i pewnie pokonuje Juszczyka.W 24' i 25 ' dwukrotnie z główki nie trafia Ignatowicz strzelając nad poprzeczką Iskry. W odpowiedzi w 27' Iskra prowadzi 2:1 idealną wrzutkę z rogu wykorzystuje Matusik Kamil umieszczając piłkę po strzale z główki.Wyrównanie padło w 45' kiedy Grzegorz Ignatowicz wykorzystuje idealne podanie od Ptaka i z bliskiej odległości umieszcza piłkę tuż przy prawym słupku bramki gospodarzy.

Na drugą połowę nasi zawodnicy wyszli z nadziejami na osiągnięcie dobrego rezultatu ale szybko zostali sprowadzeni na ziemię i w ciągu 3 minut tracą dwie bramki.Najpierw Marcin Kierkiewicz wykorzystuje centrę z rzutu rożnego podwyższając na 3:2 a chwilę później Leletko wyciąga piłkę po kontrze prawą stroną boiska i pewnym strzale Łukasza Gargały podwyższając prowadzenie 4:2 dla Iskrze.Nasi szybko się podnoszą po stracie dwóch goli i w 52' mogliśmy zdobyć kontaktową bramkę ale po strzale Furmankiewicza, Juszczyk przenosi piłkę nad poprzeczką. W 56' mamy kontrowersyjną sytuację kiedy Ignatowicz posyła piłkę tuż przy prawym słupku bramki Iskry,,,Giena,, podniósł ręce do góry w geście radości ze zdobycia bramki ale sędzia nie dojrzał czy piłka przeszła linię bramkową po interwencji bramkarza Iskry i nie przerwał akcji.Od 66' Karolina gra w przewadze jednego zawodnika ,drugą żółtą a zarazem czerwoną kartkę ujrzał Kamil Dawiec.Nasz zespól ruszył do ataku ale nie mógł się przebić przez dobrze broniącą się defensywę Iskry.W 83' Matusiak Konrad mógł podwyższyć wynik spotkania ale pewną interwencją popisał się Leletko. W rewanżu po strzale z wolnego Furmankiewicza bramkarz gospodarzy przerzuca piłkę nad poprzeczkę.Mimo doliczonych 4 minut wynik nie uległ zmianie i nasi seniorzy wracają z Jaszkowej na tarczy.

ISKRA JASZKOWA DOLNA-KAROLINA JAWORZYNA ŚLĄSKA 4:2(2:2)
1:0 16'Konrad Matusik, 1:1 18'Mateusz Ptak,karny, 2:1 39'Kamil Matusik, 2:2 45'Grzegorz Ignatowicz(Ptak), 3:2  48'Marcin Kierkiewicz, 4:2 50'Łukasz Gargała
Iskra:Juszczyk -Gargała, Słodziński, Kierkiewicz, Moskalski, Węgrzyn, Szypakowicz, Galiński, Dawiec(66'ż,ż/cz), Konrad Matusik, Kamil Matusik(ż)(86'Bedwarski)
Karolina:Leletko, -Szuba(ż), Krzeczowski(ż), Kurzeja, M.Krawczyk, -Tymcik(46'Ratajczy), Furmankiewicz(ż), Ptak, Mojsa, Pieniążek(73'Wirchniański), -Ignatowicz