Czy dalej jest potrzeba robienia relacji live z meczów seniorów

Aktualności

Podsumowanie 13 kolejki A klasy

• autor: boroo, 2009-11-09 21:23

Po 13 serii spotkań mamy nowego lidera ,został nim Skalnik Czarny Bór pokonując 3-4 Zielonych Mrowiny. W meczu na szczycie zwycięstwo Zjednoczonych 1-0. Nasz zespół niestety doznaje porażki  3-1 choć do przerwy tryskaliśmy optymizmem . W końcu 3 punkty inkasuje ekipa z Zagórza. W podsumowaniu 13 kolejki dołączam także małą zapowiedź 14 kolejki.

11:00     KP Podgórze Wałbrzych  3-1 MKS Karolina Jaworzyna Śl.

A miało być tak pięknie... Do przerwy wygrywamy 1-0 ,wychodzimy na drugą połowę rozgrywamy bardzo dobre 10 minut ,po których mogliśmy postawić kropkę nad i... i wtedy... po naszej akcji obrońca Podgórza przerywając podanie wykopem niezamierzanie wypuszcza swojego kolegę a ten na raty strzela bramkę .Po tej bramce zdecydowanie do głosu dochodzą gospodarze i ustalają wynik na 3-1. Porażka boli i spadamy na 9 miejsce ,teraz czekają nas 2 trudne mecze. W środę wyjeżdżamy na pojedynek do Pszenna , ekipa ta dobrze spisuje się w meczach na własnym obiekcie i będzie trudno o przywiezienie dobrego wyniku a przecież o taki nam chodzi aby optymistycznie przygotowywać się do wiosennych spotkań na naszym terenie.

11:00     LKS Wierzbianka Wierzbna   3-3 KS Czarni Wałbrzych

Wynik bardziej cieszy zapewne gości ,którzy już w 2 meczu z rzędu zdobywają punkty. Był to wyrównany mecz walki. Gole dla Wierzbnej strzelali: Kryjak, Garbacz i Legiejew, a dla gości: Kwiatek, Mudzin i Trembulak. Wierzbna w środę wyrusza na ciężki mecz do Jaroszowa i jest to szansa na poprawienie swojej lokaty w tabelii ponieważ obydwa zespoły dzieli dystans tylko 2 punkcików.

14:00    LZS Grodno Zagórze Śląskie  6-0  KS Victoria Świebodzice II

Rezerwy Victorii na początku meczu dzielnie się broniły i Zagórzanie nie mogli znaleźć recepty na pokonanie bramkarza gości .Do przerwy jest 0-0 .Na drugą połowę znacznie bardziej zmotywowani wychodzą gospodarze i w 51 minucie Kałoń otwiera worek z golami . Po tej bramce Grodno zdecydowanie przejmuję inicjatywę i w 86 najlepszy strzelec gospodarzy ustala wynik. Były to pierwsze punkty Zagórzan od 3 miesięcy . W środę do Zagórza przyjadą Czarni Wałbrzych i będzie to o 6 punktów ekipa ,która zejdzie po tym mecz jako przegrana najprawdopodobnie zostanie pod kreską aż do wiosny...

14:00     LKS Zieloni Mrowiny  3-4  SLZS Skalnik Czarny Bór

Zapachniało już niespodzianką w tym meczu ale faworyt pokazał charakter i zostaje nowym liderem . Bramki dla gospodarzy strzelali 2x Paweł Lasek, a po jednym trafieniu dorzucili: Mariusz Witek i Marcin Kois . Anty-bohaterem tego meczu był niestety główny arbiter spotkania. Gubił on się wiele razy i rozczarowani zawodnicy próbowali sami wydzielać sprawiedliwość .Pozwolę sobie cytować opis pracy arbitrów ze strony Skalnika : "Jak powiedział sędzia do jednego z naszych zawodników, przyznał karnego Mrowinom, bo wcześniej pomylił się na ich niekorzyść i chciał w ten sposób wyrównać im straty." "I krótka wyliczanka pracy arbitrów. Podyktowali dwa rzuty karne dla miejscowych, których nie było. Nie odgwizdali za to ewidentnego karnego dla Mrowin i nie uznali prawidłowo strzelonej przez Zielonych bramki. Nam za to nie podyktowali ewidentnego karnego na Pyrdole." .W następnej kolejce do Czarnego Boru przyjeżdża 7 zespół ligi Podgórze Wałbrzych ,będzie to bardzo ciekawy pojedynek choć według mnie Skalnik spokojnie powinien wygrać ten mecz.

14:00     LKS Cukrownik Pszenno    2-0    LKS Granit Roztoka

Spokojna wygrana Cukrownika i awans z 19 punktami na 8 pozycję. Kolejne w tym sezonie bramki dla Pszenna strzelali Ciuba i Tomkowicz. Za tydzień Roztoka będzie szukać punktów w starciu ze Zjednoczonymi a Pszenno na własnym terenie podejmie nasz zespół .Żarowowi zawsze ciężko o punkty z Granitem i szykują się 2 ciekawe mecze.

14:00     KS Zjednoczeni Żarów  1-0  Zryw Witkowski Gola Św.

Gola po raz kolejnym mnie rozczarowuję i wnioskuję ,że nie będzie to ekipa walcząca o awans. Żarów przeważał całe spotkanie i w pierwszej połowie powinno być już 2-0.
Jedynym usprawiedliwieniem może być absencja 2 zawodników Goli a przede wszystkim lidera drużyny R.Charytanowicza. Zjednoczeni po tej wygranie awansowali na 3 miejsce w tabeli i tracą jedyne 2 punkty do lidera. Gola w najbliższej serii spotkań podejmie u siebie Bystrzycę ,zapewne w tym meczu pokażą się z lepszej stronie (jak to bywa na własnym terenie) choć w kolejkach wiosennych ,w których Zryw będzie miał o wiele więcej wyjazdów nie wróżę im dobrych wyników.

14:00     LKS Bystrzyca Górna 4-2  KP Gwarek Wałbrzych

Bystrzyca już kilkakrotnie pokazała nam ,że może u siebie wygrać z każdym .Tylko po tym meczu nasuwa się pytanie czy to Bystrzyca grała tak dobrą piłkę czy powodem takiego wyniku nie był wyraźny kryzys Gwarka??. W końcu przełamuje się T.Łysoń ,który zainkasował gościom 3 bramki. LKS po tym meczu zanotował awans na dobrą 6 pozycję zaś Gwarek traci kontakt z pierwszą trójką . W środę do Wałbrzycha przyjeżdżają Dziećmorowice i będzie to zapewne szlagier tej zbliżającej się kolejki.

14:00     LZS Sudety Dziećmorowice  1-0     JKS Unia Jaroszów

Bardzo cenne i ciężko wywalczone punkty przez Gospodarzy.Jedynego gola miejscowi zdobyli po sprytnie wykonanym rzucie wolnym, a strzelcem został Piotr Osiecki i był on pewnie dedykowany dla prezesa Mieczysławowi Osieckiego ,który obchodził swoje urodziny. Po raz kolejny czerwonym kartonikiem zostaje ukarany zawodnik Unii Janusz Sypko.