Czy dalej jest potrzeba robienia relacji live z meczów seniorów

Aktualności

Juniorzy wygrywają mecz w ostatniej minucie

• autor: Fuji, 2010-05-16 19:47

Juniorzy odnieśli ważne zwycięstwo z zespołem MKS Szczawno Zdrój. Mecz zakończył się wynikiem 3-2, a bramki zdobywali Wysota, Tymcik i Szymon Borowy.

Skład: Duśko - G. Wojewodzic, D. Kołtunowicz, W. Sowa, M. Sala - J. Gałka, D. Tymcik, Sz. Borowy, Sz. Skupniewicz - P. Wysota, P. Krzak

PIŁAWIANKA Piława Górna - AKS Strzegom  2:3
VICTORIA Świebodzice - ZJEDNOCZENI Żarów  0:2 (0:0)
STAL Świdnica - POLONIA Bystrzyca Kłodzka  7:0

Spotkanie rozpoczęło się katastrofalnie dla naszej ekipy. Po błędach obrony, już w 1. minucie padł gol dla gości. Na szczęście te błędy podziałały na naszych defensorów mobilizująco i niemal przez cały mecz byli oni ostoją zespołu. Do 20. minuty mogły paść jeszcze dwie bramki dla gości, ale MKS ratowała poprzeczka, bądź źle ustawione celowniki rywala.

Wyrównanie nadeszło po ćwierć godzinie gry. Po dośrodkowaniu Sali i zamieszaniu w polu karnym, piłkę do pustej siatki skierował Piotr Wysota. Po tymże trafieniu podopieczni Roberta Tymcika zaczęli grać nieco lepiej, choć i tak ich gra była słaba w porównaniu do wcześniejszych wiosennych meczów.

Dopiero w 45. minucie nadarzyła się okazja do objęcia prowadzenia przez Karolinę, ale w świetnej okazji pomylił się Damian Tymcik, który był dziś kapitanem. Niestety maksyma głosząca, że niewykorzystane sytuacje się mszczą sprawdziła się w tym spotkaniu. Zaledwie kilkanaście sekund po akcji Tymcika znów na prowadzenie wyszli zawodnicy ze Szczawna.

Druga połowa odbywała się pod kontrolą gospodarzy, choć przyjezdni nie byli wiele gorsi. M. in. groźnie z dystansu uderzał Sowa, ale piłka trafiła w poprzeczkę. Do stanu 2-2 doprowadził Tymcik. Dostał on dokładne dośrodkowanie z rzutu wolnego od specjalisty od stałych fragmentów, Wojtka Sowy i głową trafił do bramki.

Potem nadarzały się kolejne okazje do zdobycia bramek przez Karolinę, ale nie było im dane wygrać wyżej niż 3-2. Gola na wagę upragnionego zwycięstwa zdobył Szymon Borowy, również głową. Tym razem piłkę dogrywał Janusz Gałka.